Skip to main content

GO-Linked verbindt op Valentijnsdag ondernemers aan elkaar

OUDE-TONGE – In het Energiehuis van Coöperatie Deltawind was vrijdagmiddag 14 februari jl. netwerkorganisatie GO-Linked te gast tijdens haar eerste bijeenkomst van 2025. Een Open Coffee die ditmaal – hoe kan het ook anders op deze datum? – geurde naar een vleugje Valentijn. Geheel in stijl hiervoor gemaakte cupcakes met een lieflijke smaak, warme berichtjes die op hartjesmemo’s konden worden geschreven en worden achtergelaten op een Wall of love, ze zetten meteen bij aanvang de toon voor weer een geslaagde sessie, waar ruim vijftig belangstellenden opaf waren gekomen.

Tekst en foto’s: Villerius Tekstproductie & Fotografie

Zoals te doen gebruikelijk tijdens de Open Coffee netwerkbijeenkomsten houden één of twee ondernemers een pitch om heel kort hun bedrijf te presenteren, en vertelt iets uitgebreider de gastheer of -vrouw het nodige over de onderneming waar het gezelschap die morgen werd verwelkomd.

Genieten

Als pitcher liet Ilse Struijk, van horecaonderneming ’t Majoortje aan het Vingerling te Middelharnis, weten dat haar gerenommeerde bedrijf zeventien jaar geleden van start ging. Inmiddels niet meer weg te denken uit het horecacentrum van het dorp kunnen zowel particulieren als zakelijke klanten er terecht “voor eigenlijk alles”, zo gaf Ilse aan. “Een lunch, een borrel, dineren, zakelijke bijeenkomsten, catering op locatie, het kan bij ons allemaal; genieten, op elk moment van de dag”.

Energiehuis

Namens Deltawind vertelde directeur Monique Sweep in haar rol als gastvrouw over het ontstaan en de verdere ontwikkelingen van de coöperatie, die nu 36 jaar bestaat en begonnen is als vrijwilligersinitiatief. Na eerst twaalf jaar door vrijwilligers te zijn gerund, brak het moment aan dat van de organisatie een coöperatie werd gemaakt. “Daarna heeft alles een grote vlucht genomen en werden de windparken op het eiland gerealiseerd, waarvan windpark Krammer het grootste project is. Nu zijn we bezig met de grote lijnen van de energietransitie op het eiland. Daarnaast wordt gewerkt aan een proef met een lokaal energiecontract, waarmee klanten zo veel als mogelijk is energie kunnen afnemen die direct door de windparken op het eiland geproduceerd wordt. Iedereen kan lid worden van Deltawind, de teller staat intussen op 2600 leden.” Sinds kort is de organisatie gevestigd in het splinternieuwe geheel zelfvoorzienende Energiehuis aan de Blauwepannenweg te Oude-Tonge, waarin tal van duurzaamheidsoplossingen zijn verwerkt. Wie, bijvoorbeeld als zzp’er, even een werkplek zoekt kan er ook terecht, bedrijven kunnen er vergaderruimte huren en goede doelen organisaties zonder winstoogmerk kunnen er zelfs gratis terecht. En vanzelf kregen de aanwezigen van deze Open Coffee een rondleiding door dit bijzondere gebouw.

GO-Linked

GO-Linked is een eilandelijk netwerk van en voor ondernemers, zzp’ers, bestuurders en vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties. Het doel van GO-Linked is het ondernemerschap en ondernemersorganisaties op Goeree-Overflakkee bevorderen en met elkaar verbinden, zodat dit op een positieve wijze geborgen blijft. Daarvoor organiseert GO-Linked regelmatig netwerkbijeenkomsten. Eén van die bijeenkomsten is de Open Coffee, die vijf keer per jaar op een telkens andere locatie op Goeree-Overflakkee wordt gehouden.Een ontmoetingsplaats waar laagdrempeligheid en een ontspannen sfeer bewust hoog in het vaandel wordt gehouden.

Het is mogelijk om voor € 85 per jaar Vriend van GO-Linked te worden en daarmee de netwerkorganisatie en haar activiteiten te steunen. Meer info is te vinden op www.go-linked.nl.